Únor 2012

Google Chrome motivy - Hunger games

25. února 2012 v 16:51 | Flash |  Zaujalo mě
Jako každá pořádná milovnice knih jsem četla Hunger games. Nebudu se rozepisovat, jak se mi líbily, to si nechám možná až do recenze, jestli bude, ale chci básnit o motivech Google Chrome. Můžete si stáhnout motivy s různými postavami z HG.
Jsou sice jen od uživatelů, takže nejsou úplně dokonalé, ale myslím, že fanoušky to určitě nadchne :).Recenze: Smečka

25. února 2012 v 13:49 | Flash |  Knihy - recenze
Autorka: Andrea Cremer
Nakladatelství: Knižní klub
Počet stran: 399
Vyprávění: Ich forma (Calla)
Série: Smečka (zřejmě)

Česká anotace:
Calla Torová není jen tak obyčejná americká středoškolačka, je rozená bojovnice, navíc vůdkyně smečky Nightshadeů. Většinu života tráví v lidském těle, ale stačí jen nepatrný impulz, drobné ohrožení, a promění se ve vlčici. Brzy se však ukáže, že se nemusí ve smrtelném nebezpečí ocitnout zrovna ona nebo její blízcí, aby se její vlčí instinkty probudily. Když při hlídkování v horách narazí na Shaye, lidského mladíka, jehož na životě ohrožuje medvěd grizzly, nezaváhá a zachrání ho. Ve chvíli, kdy se zadívá do jeho očí a ucítí jeho vůni, která jí připomíná jaro, začne pochybovat o věcech, o nichž nikdy nepochybovala. O svém postavení a předem daném osudu, který ji předurčuje stát se družkou přitažlivého vůdce smečky Baneů. Existuje nějaká možnost, že by se všemu mohla vyhnout? Pokud se nechá vést srdcem, riskuje, že přijde o všechno - včetně svého života. Stojí zakázaná láska za takovou oběť? A co když pravidla, na nichž smečky Ochránců a Strážci, jejich vládcové, tak lpí, nemají zajistit všem lidem na světě bezpečí, jak si až dosud myslela, ale jen je kontrolovat? Smečkou započíná třídílná akční a zároveň romantická fantasy série...


Takže... Na knihu jsem dlouho čekala, než mi přišla rezervace z knihovny. Slibovala jsem si od toho, že bude dobrá, protože vlci, na tom se nedá skoro nic zkazit, naopak se to dá možná propracovat a vyšvihnout lépe, než nějaké upířiny.
Jenže když mi kniha přišla, a já začala číst, byla jsem překvapená, ale ne zrovna mile. Možná jsem čekala nějakou něžnou romanci, jako třeba Mrazení, ale tohle je úplně o ničem jiném.
Začátek knihy nás vrhne hned do akce, kdy Calla s její nejlepší kamarádkou Bryn útočí na grizzlyho, který chce zabít Shaye (škoda, že to neudělal =D).

"Převtělila jsem se dřív, než jsem si to uvědomila. Chlapec vytřeštil oči, když se z bílého vlka bez varování stala dívka se zlatýma vlčíma očima a platinově blond vlasy."

Tyto Calliny myšlenky se nachází hned na třetí stránce příběhu, a já nevím, jestli je to dobře nebo špatně. Je tady docela jasně zřetelně vidět, jak se sama Calla vidí, a přijde mi možná až trochu namyšlená. Navíc bych si pod jménem Calla Torová představila nějakou obryni, nebo trola, nevím proč. Prostě to zní tak tvrdě, zvláštně. Což mě přivádí k názoru na ostatní jména v knize. Renier, Bryn, Cosy, Neville, Sabine, Efron... Shay Doran, to mi zase zní jako buran. Autorka se snažila vytvořit něco neobvyklého, ale možná bych raději četla o Michelle, Johnovi nebo Peterovi, než takovéhle slátaniny.

Celá hierarchie lidí a potvor v knize je ale docela zajímavá. Existují Ochránci, Strážci a Hledači, přičemž k Ochráncům patří Calla a její smečka Nightshadeů a Ren a jeho smečka Baneů. Byli stvořeni aby chránili Strážce. Už to mi přijde padlé na hlavu, protože Strážci a Ochránci jsou vlastně synonyma. No a Hledači, to jsou nepřátelé našich Ochránců a Strážců. A plus, Calla a Ren mají založit novou smečku, a v den Calliných osmnáctin se mají vzít. Takže sečteno podtrženo tady máme sexy záporáka Rena a Shaye, chlapečka, který je neuvěřitelně dotěrný a vlezlý.

Jo, Shay. Autorka nejspíš chtěla vytvořit dokonalého kluka, ale smůla. Celým příběhem jsem proplouvala se zdviženým obočím. Shayovi je osmnáct, a do školy kam chodí Calla přejde díky svému strýci, Bosquemu Marovi (zase, děsné jméno). Shayovi rodiče zemřeli, ale on neví proč, stejně jako Renova matka. A Shay, který přijde do školy, ve které jednoznačně vládnou smečky, a lidé se jich bojí, se přisere, když to řeknu neslušně, ke Calle. Sedí s ní a jejími vlky u stolu a chová se jako pobuda, jako by neviděl očividné nepřátelství Rena a ostatních. Já nevím, ale prostě mi bylo trapně za něj. A samozřejmě - Ren a Shay se nenávidí. Ren představuje pro Callu povinnost, ale docela příjemnou, když se nad tím tak zamyslím, a Shay zase něco nového. Soupeří v ní povinnost a morálka proti... Já nevím, to není srdce, protože Ren jí taky není lhostejný. Ve své podstatě vlastně nevím, proč je Shay pro "Call" tak jedinečný. Jinak jeho strýc Bosque je něco jako boss (tak asi už vím, proč to jméno =D) všech Strážců, má velkou vilu s pochmurnými obrazy a velkou zakázanou knihovnu, kterou by Shay rád znesvětil, protože už teď dokáže dokonale citoval filozofii. Ano, čtete správně. A k tomu miluje komixy, a s bičem a cepínem se naučil zacházet díky komixu Indiana Jones. No prostě... Tohle mi přijde tak trapné a postavené na hlavu, že autorka musí být prostě úplně blbá. Navíc je Shay součást proroctví, a na krku má pro něj neviditelné tetování. A zase, jako Bianca z Evernightu, mi přijde jako malý chlapeček, co se drží Cally za ručičku.

Taky mi přijde postavené na hlavu, že když se Ochránci přemění, jsou v jiné dimenzi bytí, takže si nemusí strhávat oblečení, protože jim zůstane v jiném vesmírů, a můžou mít i něco v kapse. No neptejte se mě, jak na tohle Cremerová přišla.

Dál se mi nelíbí, že je Calla taková princezna. Vůdkyně smečky, a navíc je taková neomylná a prostě blbá. Například je se Shayem napadne pavouk, a ona okamžitě pozná sloučeninu jedu, nějaký složitější název, a co dělá. Přijde mi, že je to taková situace, kde autorka prostě nastrčila takovouhle vědomost jenom proto, aby je z problému nějak dostala, a to mě docela pobavilo. No řekněte, kdo by si tohle pamatoval? Navíc Calla se Shayem porušují pravidla, ale nějak to neřeší. Třeba nechají v jeskyni Callinu krev, a neřeší, že by na to někdo mohl přijít, nebo že by tam mohli cítit jejich pach. Navíc se okamžitě uzdravují, když si dají napít svojí krve, to mi taky přijde jako zázračná léčba, protože to jinak nešlo udělat.

Po přečtení celé knížky mi přijde, že Cremerová tohle psala proto, že chtěla být jako malá princeznou a takhle divně si splňuje sny a představy, protože tam všechno vychází tak, jak by nikdy v životě nevyšlo. Od uzdravování, po komunikaci, měnění podoby a vztahů.

A nakonec, docela se mi líbily fáze měsíce na začátkách kapitol, jenže to nemělo nějakou extra souvislost s časem v knize. Třeba konec jedné kapitoly, kde měsíc byl skoro v úplňku odehrával ve škole, tedy dopoledne a následující kapitola, kde měsíc už byl v úplňku bylo odpoledne téhož dne. Nápad by to byl hezký, kdyby to bylo do detailu zpracované, a ne ponechané náhodě bez ohledu na čas.

Každopádně to není úplně nejhorší kniha, určitě si najde své fanoušky, ale pro mě je to až příliš vyumělkované, než aby se mi to líbilo víc, než na pět bodů. Ohlasy jsou ale dobré, takže neváhejte a knihu si půjčete, bez ohledu na negativa, která jsem tady vypsala.

Hodnocení: 5/10

Recenze: Hvězdopravec

25. února 2012 v 12:56 | Flash |  Knihy - recenze
Původní název: Stargazer
Série: Akademie Evernight
Autor: Claudia Gray (Amy Vincent)
Nakladatelství: Egmond
Počet stran: 304
Vyprávění: Ich forma (Bianca)

Anotace:
(pokračování románu Akademie Evernight)
Znovu jsem ho políbila, tentokrát pomaleji. Cítila jsem na zádech obě jeho ruce, a čím pevněji jsme se drželi, tím více jsem přemýšlela, jestli si můžeme být ještě blíž - a pak jsem si vzpomněla, jaký to byl pocit, napít se jeho krve.
Akademie Evernight: exkluzivní internátní škola pro nejkrásnější a nejnebezpečnější studenty na světě - upíry. Bianca, která se narodila dvěma upírům, odedávna věděla, že jejím osudem je stát se jednou z nich.
Ale Bianca se zamiluje do Lucase - lovce, který přísahal, že bude upíry celý život pronásledovat. Když byla na akademii odhalena jeho pravá totožnost, musel uprchnout.
I když Bianca a Lucas nemohou být spolu, nechtějí se jeden druhého vzdát. Bianca je ochotná udělat všechno pro to, aby Lucase znovu viděla, i když to znamená tajné střetnutí s lovci upírů z Černého kříže.
Bianca však není jediná, kdo něco tají. Když na Evernight vtrhne mocná síla, která Biance zřejmě usiluje o život, dozví se Bianca o sobě šokující pravdu!
__________________________________

Stargazer - Hvězdopravec, je pokračování předchozí knihy, Akademie Evernight. Je rozhodně o kus lepší, ale pořád to není kdoví jak úžasný příběh. Bianca se trápí, protože Lucas musel z akademie odejít - pokud jste nečetli první díl, nečtěte ani tento odstavec pod oddělovač - protože přišel do akademie Evernight jako lovec upírů, kterých je akademie plná. Sice to ředitelka Bethanyová alespoň obměnila, a zapojila do programu i lidi - jako Lucase, Raquel, nebo Lucasova kamaráda Vica, ale přesto se to tam upíry doslova hemží. Na akademii chodí proto, aby se naučili žít v moderní době.

Každopdáně Bianca na akademii zůstává, a Lucas jí posílá dopisy přes Vica, a po nějakém čase si domluví s Biancou schůzku - Biana je nadšená, a tajně utíká z akademie do města za svým "trapáčkem", jak jsem Lucase nazvala já.

Když se Bianca s Lucasem vrací jeho dodávkou, v lese je načapá Balthazar. Chce vše prozradit, jenže Bianca má informaci, která ho zajímá, a nechce, aby se to provalilo - ve městě je jeho sestra Charity, nemálo šílená upírka.

Balthazar proto nabízí Biance spojenectví. Neprozradí svá tajemství a budou dělat, že spolu chodí, aby Balthazar mohl Biancu brát na výlety - ven z akademie. Bianca se bude setkávát s Lucasem a Balthazar bude hledat svou divokou sestru.

Jenže na Akademii se začnou objevovat divné věci - přízraky. A Bianca se dozvídá děsivé tajemství o tom, proč se vlastně narodila, a jakou cenu za to její rodiče zaplatili...


Tato kniha je - podle mě - rozhodně lepší, než předchozí díl. I když mě pořád neuvěřitelně irituje Lucas, a to, jak se na něj Bianca pořád upíná, a on se přitom chová jako naprostý ignorant. Celý příběh jsem fandila Balthazarovi, jenže nač porušovat lásky napořád, že? Ale autorka celkem chápu, ačkoliv se Balthy jevil jako lepší kluk, Lucas byl prostě hrdina, takže by bylo divné, kdyby to Binca prohodila.

Mimo všechny aféry kolem přízraků se ještě dozvídáme, že Raquel jeden přízrak v jejich domě znásilnuje. Jak už jsem se zmínila, Raquel se mi vážně od začátku nezdála, a upřímně jsem zvědavá, co se o ní v dalších dílech ještě dozvíme. Na to, že je člověk má až moc paranormálních zkušeností a navíc je příšerný magnet na to zlo. Naopak se mi začal líbit Ranulf - zmatený upír, který se poněkud zaseknul ve středověku, a moderní technika ho hrozně mate. Líbil se mi, protože dodával příběhu nějakou změnu, nad kterou se člověk mohl pousmát. Protože když se nad tím zamyslíte, možná, že by to takhle vážně dopadlo, kdyby nějací upíři byli.

Hvězdopravec je snadno čitelný, nad ničím se nemusíte zamýšlet, stačí prostě číst. Je to holt další upíří kniha s trochou přízraků, ačkoliv se autorka snažila udělat to jinak, myšlenka se minula účinkem. Tedy zatím, protože třetí díl je opět o něco lepší třída.

Body: 5/10

Recenze: Akademie Evernight

25. února 2012 v 12:23 | Flash |  Knihy - recenze
Autorka: Claudia Gray
Nakladatelství: Egmond
Počet stran: 319
Vyprávění: Ich forma (Bianca)

Anotace:
Raquel se ke mně naklonila a zašeptala: "Nemáš někdy pocit, že na téhle škole je nějaké …zlo?" Hlas se jí zachvěl. "Věříš ve skutečné zlo?"
Na tohle se mě nikdy nikdo nezeptal, ale přesto jsem znala odpověď. "Ano. Věřím."

Bianca chce utéct z domova. Rodiče ji odvezli z městečka, kde žila celý dosavadní život, a zapsali ji na akademii Evernight, strašidelnou internátní školu, kam chodí studenti, kteří jsou až příliš dokonalí: krásní, bohatí a bezohlední. Bianca ví, že mezi ně nezapadne.
Potom pozná Lucase. Je jiný než ostatní, neuznává snobská školní pravidla a dokáže se svým bezohledným spolužákům postavit. Přestože Lucas Biancu varuje sám před sebou, vzniká mezi nimi pouto, kterému ani jeden z nich nedokáže vzdorovat. Bianka by dala v sázku vše, jen aby mohla být s Lucasem, ale temná tajemství jsou nevyhnutelně předurčena k tomu, aby je od sebe odtrhla… a otřásla vším, v co Bianca až dosud věřila.


Rodiče sedmnáctiletou Biancu vytrhli z města, kde doposud žili a odvezli ji s sebou na strašidelnou, ponurou akademii Evernight, kde chtějí bydlet ve věžním bytě a učit Biancu společně s ostatními studenty, mezi které má Bianca zapadnout. Protože se jí to ale moc nelíbí, rozhodne se první den nového semestru utéct z domova, aby tak dala rodičům najevo, co si o Evernightu myslí. Daleko se ale nedostane - dojde jen k lesu u akademie, kde potká sympatického mladíka Lucase, díky kterému si uvědomí, že útěkem vlastně nic nevyřeší, a vrátí se zpět do Evernightu, kde začně semestr jako by se nic nestalo.
První dny ale nejsou pro Biancu úplně růžové. Nezapadá mezi ostatní tipické studenty Evernightu, kteří jsou dokonalí, bohatí a namyšlení.Navíc se neustále se naivně upíná na Lucase.
Na scéně se také objevuje Balthazar, sympatický mladík, který jeví o Biancu víc zájmu, než by měl, a zakřiknutá Raquel, která se mi od začátku moc nezdála, a která také mezi studenty nezapadá a postupně se stává Biančinou nejlepší kamarádkou.
Ale k mému sklamání Balthazar jako Biančin kluk nedostane moc šancí, protože Bianca + Lucas = love forever, jak už jsem si zvykla z podobných romantických knížek. Lucas se s Biancou sblíží a on si myslí, že potřebuje ochránit, ale plete se.
Tady je hodně těžké nespoilerovat, protože od překvapení v prní knize se odvíjí všechny další knihy, takže vážně nevím, co k tomu napsat. No, tak si holt budete muset přečíst první knihu a pak teprve další recenze =D.


Kniha mi ze začátku přišla obyčejná, trochu depresivní, protože jsem čekala, že bude Bianca odvrženec neustále se utápějící v depresích. Zhruba ve 2/4 se děj ale zvrtne naprosto (ne)čekaným směrem. Já jsem tedy byla docela překvapená, protože jsem čekala, že se děj vyvine jinak, ale budiž. Autorce se musí nechat, že čtenáře překvapí, akorát nevím, jestli je to dobře nebo špatně, protože se snažila něco zamaskovat, a snažila se tak usilovně, až čtenář ve zlomovém momentu naprosto neví o co gou. Navíc tento zvrat ani nevysvětlí a ponechává čtenáře jen v pár informacích. Když k tomu ještě připočtu věci, která Bianca běžně dělá, a které jsou na začátku knihy úplně vynechány a neuvěřitelný Biančin nezájem o celou věc, je to velice, velice nepovedený zvrat.

Co mě ale celou knihu udivovalo byla Biančina naivita. Víc než, než jako sedmnáctiletá studentka mi připadá jako jedenáctiletá vyjukaná holčička, která se neustále potřebuje držet někoho za ručičku, a to nejen Lucase, ale také svých rodičů, kterí bydlí na Evernightu v bytě pro učitele, a Bianca za nimi neustále chodí, vodí k nim svoje kamarády, a celkově s nimi má velmi přátelský vztah, téměř jako malé dítě.

Akademie Evernight je celkově obyčejná kniha s trochu pozměněnou, ale stejně nepříliš originální zápletkou upír - člověk. Tento díl mi přišel jako něco mezi odpočinkovým a nezáživným čtením. Každopádně svoje klady určitě má, a četla se mi docela dobře. Někdy jsem se ale musela pozastavit a přemýšlet - kurva, co to ta holka dělá?!

Jinak se ale musí nechat, že se dobře čte, poměrně hladce plyne, a na Biancu a Lucase si za chvíli zvyknete docela hladce, i když jsem k Lucasovi cítila docela odpor, ale nechci vám na něj kazit názor, třeba si ho zamilujete =D. Evernight je docela příjemné odpočinkové čtení, kde se nemusíte nějak zamýšlet nad jednáním hrdinů, a navíc to autorka umí udělat i docela zajímavé. Takže na konec... Ano, mám ráda Evernight! :D

Hodnocení: 5/10

Zdroj anotace a obálky: Egmond

Zdroj dopňujících obrázků: weheartit.com, devianart.com

Design 2. - Hnědá kabelka

24. února 2012 v 22:41 | Flash |  Informace

Tak, je tu historicky druhý design kabelky :D. Nejsem extra fanda do hnědé, ale tahle je spíš taková hnědofialová, a seděla mi asi nejvíc k obrázkům. Ty jsou z weheartit.com, a jsou laděné do zimy, ale to jenom trochu, spíš do jara a do knih :). Design mi zabral asi dvě hodiny, než jsem našla všechno, co se mi líbilo a co jsem hledala :). Snad se líbí i vám :).

Šablona: Nejlepší kamarádi

24. února 2012 v 20:59 | Flash |  Moje názory a postřehy

Každá hlavní hrdinka má skoro v každé knížce nejlepšího kamaráda, nebo alespoň nějakého toho kamaráda. A jací jsou? Většinou žárlivý, trochu hrubější, nebo naopak slušňáci - vždy nějak v kontrastu s hlavním hrdinou. A pokud hrdinka má skončit se svým nejlepším kamarádem, pak je tady nějaký další kluk, jehož kritéria se shodují s nejlepším kamarádem a nejlepší kamarád se shoduje s hrdinou. Doufám, že jste se neztratili =D.


Dokonalý fantasy hrdinové... dokonale stejní

22. února 2012 v 14:38 | Flash |  Moje názory a postřehy
Když ke mně kamarádky přišly o prázdninách, a já měla vyskládané všech 45 knížek na sobě, Alice užasla. "Do teď jsem nevěděla, že tolik fantasy knížek pro teenagery existuje, dokuď jsem je neviděla u tebe."
Jo, čtu fantasy, young adult a podobné romantické žánry - nadpřirozené schopnosti, hrdinky se skyrtými přednostmy, ale hlavně KLUCI. Krásní, tajemní a neobyčejní kluci s úžasným vzhledem a dokonalými vlastnostmi...
Jenže... člověk který přečetl tolik podobných knížek co já už se dívá poněkud skepticky na dalšího nového "dokonalého kluka."
Proč? Protože jsou všichni stejní.


Dívčí blogy? Vážně?

22. února 2012 v 14:07 | Flash |  Moje názory a postřehy
Tumblr_lzpo5ohhr51qfep67o1_500_large_large
Když nemám co dělat, projíždím stránky blog.cz, autorského klubu a krásna.cz. A to je to, proč teď píšu tenhle článek.
Co si představíte pod pojmem fashion blogerka? Nebo prostě dívčí stránky, blogy jako deníčky?
Projížděla jsem blogy, a jeden mě naprosto odrovnal. Ta slečna je totiž naprosto vypatlaná. Já nechápu, jak můžou nechat na servery pro tisíce holek od osmi do dvaceti psát takovéhle lidi, prostě nechápu.
Jejich snem je anorexie. Chtějí vážit čtyřicet kilo, myslí si, že peroxidová blond je to nejlepší, co pro jejich vlasy může existovat. A škola? Ztráta času. Měli by nás tam přece učit, jak si žehlit vlasy, to dá rozum. A na co nám vlastně je střední škola, vejška? Na nic, protože nás ve škole "nic nenaučí."

Soutěže o knihy

16. února 2012 v 17:30 | Darkness |  Informace
Soutěžím o knihy na blozích: