Šablona: Nejlepší kamarádi

24. února 2012 v 20:59 | Flash |  Moje názory a postřehy

Každá hlavní hrdinka má skoro v každé knížce nejlepšího kamaráda, nebo alespoň nějakého toho kamaráda. A jací jsou? Většinou žárlivý, trochu hrubější, nebo naopak slušňáci - vždy nějak v kontrastu s hlavním hrdinou. A pokud hrdinka má skončit se svým nejlepším kamarádem, pak je tady nějaký další kluk, jehož kritéria se shodují s nejlepším kamarádem a nejlepší kamarád se shoduje s hrdinou. Doufám, že jste se neztratili =D.
Vzhled: Obvykle taky strašně sexy, ale trochu jiným způsobem než vyvolený hrdinek.
Hrdina - černé vlasy, kamarád - blond.
Vlasy taky nemá s nějakým extra přívlastkem, prostě jako lidi.

Jméno: Obykle obyčejnější, než hlavní hrdina, většinou spíš normální, jako člověk. Tedy většinou nemá žádnou osudovou přezdívku ani jméno.

Oči: Většinou jako člověk. Šedé, zelené, hnědé. Jejich dokonalost před očima hrdiny bledne v zapomění jejich obyčejného lidského obličeje.

Schopnosti: Nebývají to žádní slaboši, rozhodně jsou schopní dát hrdinovi ránu nebo o tom alespoň pořád kecat. Nejsou to třasořitkové s brýlemi, tedy alespoň většinou, ale kdyby byli, pak by v knize nebyli =D. Možná také objeví nějaké nadpřirozené schopnosti, ale to jenom když někdo dělá opravdu neobvyklý příběh, nebo když z toho dělá trochu telenovelu, kde celá škola zjistí, že jsou skrytí kentauři a ty slušivé botičky jsou vlastně kopyta.
Taky vedou sarkastické řeči a pošťuchují se s hrdinou, takže to vypadá, že se nenávidí, ale nakonec si zachrání život.

Zájmy: Sport. Většinou jsou sportovně založení, narozdíl od hrdinů. Taky s básněma je to trochu slabší, maximálně je stahují z internetu.

Minulost: Nic moc. Nikdo je nemučil, neznásilnil, mají rodiče, žijí si poklidně v rodinném domku, třeba s mladšími sourozenci.

Rodiče: Mají oba. Většinou tak středně až docela bohaté.

Stav: Zajímá se o něj pár dalších holek, obvykle celkem atraktivních, nebo nejlepší kamarádka hlavní hrdinky.

Jiné: Obvykle obvyklý chlapec. Vyznačuje se zamilovaností do hrdinky, která se projeví až když se o ní začne zajímat hlavní hrdina. Někdy hrdinku i hrdinu zachrání, a obětuje se pro ně, nebo vede hlubokomyslnout (a do teď do byl prosím pobuda který hrál fotbal a žil klasický středoškolský život!) řeč s hlavním hrdinou.
Musí chodit do školy.
A taky jsou připraveni pomoct hrdince (i hrdinovi, když to hrdinka chce), v jakékoliv situaci, i když je dvacetkrát zradila, odmítla, opustila se svým vyvoleným a podobně. Prostě takový pejsci, odkopnutí pejsci, kteří ubčas olíznou někomu ruku nebo trochu zavrčí.
A je dokonce možné, že to budou gayové, ale většinou ne, protože musí vytvořit milostné teepee (trojúhelník by byl všichni se všema, ne? :D) se svojí nejlepší kamarádkou a hlavním hrdinou.


Není to sice úplně tak zajímavé, jako hlavní hrdinové, ale jisté pravidlo by se u kamarádů taky našlo.
Jinak děkuju Sasance za námět, a příště bych mohla napsat na téma rodiče hlavního hrdiny/ nejlepší kamarádka hrdinky/ hrdiny nebo podobně =D. A během psaní článku mě napadlo nějak tyhle "charakterové šablony" pojmenovat =D.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Swea Swea | Web | 24. února 2012 v 21:05 | Reagovat

No, přiznám jsem, že místy jsem zakopávala a nakonci jsem už byla  úplně mimo :D

2 Audrey Audrey | 24. února 2012 v 21:08 | Reagovat

[1]: To seš trochu hloupá, ne? Co čtenářská gramotnost?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama