Recenze: Hvězdopravec

25. února 2012 v 12:56 | Flash |  Knihy - recenze
Původní název: Stargazer
Série: Akademie Evernight
Autor: Claudia Gray (Amy Vincent)
Nakladatelství: Egmond
Počet stran: 304
Vyprávění: Ich forma (Bianca)

Anotace:
(pokračování románu Akademie Evernight)
Znovu jsem ho políbila, tentokrát pomaleji. Cítila jsem na zádech obě jeho ruce, a čím pevněji jsme se drželi, tím více jsem přemýšlela, jestli si můžeme být ještě blíž - a pak jsem si vzpomněla, jaký to byl pocit, napít se jeho krve.
Akademie Evernight: exkluzivní internátní škola pro nejkrásnější a nejnebezpečnější studenty na světě - upíry. Bianca, která se narodila dvěma upírům, odedávna věděla, že jejím osudem je stát se jednou z nich.
Ale Bianca se zamiluje do Lucase - lovce, který přísahal, že bude upíry celý život pronásledovat. Když byla na akademii odhalena jeho pravá totožnost, musel uprchnout.
I když Bianca a Lucas nemohou být spolu, nechtějí se jeden druhého vzdát. Bianca je ochotná udělat všechno pro to, aby Lucase znovu viděla, i když to znamená tajné střetnutí s lovci upírů z Černého kříže.
Bianca však není jediná, kdo něco tají. Když na Evernight vtrhne mocná síla, která Biance zřejmě usiluje o život, dozví se Bianca o sobě šokující pravdu!
__________________________________

Stargazer - Hvězdopravec, je pokračování předchozí knihy, Akademie Evernight. Je rozhodně o kus lepší, ale pořád to není kdoví jak úžasný příběh. Bianca se trápí, protože Lucas musel z akademie odejít - pokud jste nečetli první díl, nečtěte ani tento odstavec pod oddělovač - protože přišel do akademie Evernight jako lovec upírů, kterých je akademie plná. Sice to ředitelka Bethanyová alespoň obměnila, a zapojila do programu i lidi - jako Lucase, Raquel, nebo Lucasova kamaráda Vica, ale přesto se to tam upíry doslova hemží. Na akademii chodí proto, aby se naučili žít v moderní době.

Každopdáně Bianca na akademii zůstává, a Lucas jí posílá dopisy přes Vica, a po nějakém čase si domluví s Biancou schůzku - Biana je nadšená, a tajně utíká z akademie do města za svým "trapáčkem", jak jsem Lucase nazvala já.

Když se Bianca s Lucasem vrací jeho dodávkou, v lese je načapá Balthazar. Chce vše prozradit, jenže Bianca má informaci, která ho zajímá, a nechce, aby se to provalilo - ve městě je jeho sestra Charity, nemálo šílená upírka.

Balthazar proto nabízí Biance spojenectví. Neprozradí svá tajemství a budou dělat, že spolu chodí, aby Balthazar mohl Biancu brát na výlety - ven z akademie. Bianca se bude setkávát s Lucasem a Balthazar bude hledat svou divokou sestru.

Jenže na Akademii se začnou objevovat divné věci - přízraky. A Bianca se dozvídá děsivé tajemství o tom, proč se vlastně narodila, a jakou cenu za to její rodiče zaplatili...


Tato kniha je - podle mě - rozhodně lepší, než předchozí díl. I když mě pořád neuvěřitelně irituje Lucas, a to, jak se na něj Bianca pořád upíná, a on se přitom chová jako naprostý ignorant. Celý příběh jsem fandila Balthazarovi, jenže nač porušovat lásky napořád, že? Ale autorka celkem chápu, ačkoliv se Balthy jevil jako lepší kluk, Lucas byl prostě hrdina, takže by bylo divné, kdyby to Binca prohodila.

Mimo všechny aféry kolem přízraků se ještě dozvídáme, že Raquel jeden přízrak v jejich domě znásilnuje. Jak už jsem se zmínila, Raquel se mi vážně od začátku nezdála, a upřímně jsem zvědavá, co se o ní v dalších dílech ještě dozvíme. Na to, že je člověk má až moc paranormálních zkušeností a navíc je příšerný magnet na to zlo. Naopak se mi začal líbit Ranulf - zmatený upír, který se poněkud zaseknul ve středověku, a moderní technika ho hrozně mate. Líbil se mi, protože dodával příběhu nějakou změnu, nad kterou se člověk mohl pousmát. Protože když se nad tím zamyslíte, možná, že by to takhle vážně dopadlo, kdyby nějací upíři byli.

Hvězdopravec je snadno čitelný, nad ničím se nemusíte zamýšlet, stačí prostě číst. Je to holt další upíří kniha s trochou přízraků, ačkoliv se autorka snažila udělat to jinak, myšlenka se minula účinkem. Tedy zatím, protože třetí díl je opět o něco lepší třída.

Body: 5/10
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama