Březen 2012

Umělé nehty

7. března 2012 v 19:03 | Flash |  Moje móda

Umělé nehty... Co dodat? Akorát to nechci vidět, až si je budu sundavat =D.

Jsem offline

3. března 2012 v 20:17 | Flash |  Flash
Ahoj :). Přináším vám mnou napsanou lehce hororovou povídku. Nemůžu zaručit mrazení v zádech nebo výkřiky hrůzy, protože přes lehce hororový námět hororová moc není =D. No, konec okecávání, voilá... Jsem offline!

Mám zálusk na...

3. března 2012 v 20:10 | Flash |  Zaujalo mě
Druhá světová válka, studená válka a jaderné bomby. Možná jsem divná, ale svým způsobem mě to hodně fascinuje. Proto jsem si nemohla nevšimnout slibné knihy - Metro 2033 od Dmitrye Glukhovskeho.
Jméno hlavního hrdiny mě trochu zarazilo, přesto ale kniha vypadá podle mne velmi slibně, takže si nemůžu odpustit přidat jí do svého seznamu četby. Bohužel naše knihovna je velmi nezásobená, takže si jí budu muset koupit sama. Doufám, že mě nezklame :).

Nakladatel: Knižní klub
Počet stran: 472
Oficiální anotace: Arťom žije se svým pěstounem ve spletitém labyrintu moskevského metra, na jediném místě na světě, kde je lidstvo po jaderné válce schopné alespoň zčásti přežívat. Jednotlivá lidská společenství živoří v šachtách metra, kde co stanice, to zvláštní komunita, jakýsi mikrostát se všemi svými ctnostmi a nešvary, které známe z každodenního života na zemském povrchu. Arťom se nachází ve stanici, která je pokládána za jedno z bezpečných míst v obrovské síti tunelů, avšak tuto jistotu narušuje temná moc, jež hrozí zničit nejen chlapcovo útočiště, ale celé metro. Mladík, jenž kdysi porušil jedno ze základních přikázání života v metru, je nucen putovat od jedné stanice ke druhé, projít celým moskevským metrem až do poslední stanice, kde žijí v ideálním společenském zřízení kazatelé. Ti údajně vlastní záhadný předmět, který Arťom musí získat, aby zachránil metro před zkázou, jež hrozí nejen zevnitř podzemního mikrosvěta, ale proniká sem i z povrchu v podobě temných sil... Autor za tento román obdržel prestižní evropskou cenu ESFS Awards Eurocon 2007 (cena je označována jako literární nobelovka za sci-fi), jako nejlepší literární debut pro rok 2007. Román se stal předlohou i k úspěšné počítačové hře.