Moje názory a postřehy

Děti dnešní doby

11. listopadu 2012 v 17:54 | Flash
Tumblr_m3vs3ndrbg1qk1ou0o1_500_large

Nyní je rozhodně doba počítačů a techniky. Všechno jde závratnou rychlostí dopředu; komfort, úroveň života, technika, životní styl. A poslední dvě věci jdou ruku v ruce, a právě o tom bude můj článek.
Lidé narození v minulém století se mnou určitě budou souhlasit. My jsme si v deseti hráli venku na písku, chodili jsme ven, a když jsme se posadili počítači s tím veeelkým monitorem, byli jsme rádi, že se dokážeme přihlásit na e-mail a napsat si pár vět s množstvím gramatických chyb s kamarádkou odvedle, nebo si projet nějaké stránky o Witch nebo o Špionkách.
No a dnešní děti? Ať už v šesti, osmi nebo jedenácti letech si jedou na facebooku, odhalují internet, blogují "na vysoké úrovni", fotí se na facebook v duckface a věří, že to tak bylo vždycky, a že je to normální.
Ale děte...

Charakter člověka

31. října 2012 v 17:10 | Flash

Řekli byste o mně, že jsem vegetariánka, když nejím tuňáka?

Šablona: Nejlepší kamarádi

24. února 2012 v 20:59 | Flash

Každá hlavní hrdinka má skoro v každé knížce nejlepšího kamaráda, nebo alespoň nějakého toho kamaráda. A jací jsou? Většinou žárlivý, trochu hrubější, nebo naopak slušňáci - vždy nějak v kontrastu s hlavním hrdinou. A pokud hrdinka má skončit se svým nejlepším kamarádem, pak je tady nějaký další kluk, jehož kritéria se shodují s nejlepším kamarádem a nejlepší kamarád se shoduje s hrdinou. Doufám, že jste se neztratili =D.

Dokonalý fantasy hrdinové... dokonale stejní

22. února 2012 v 14:38 | Flash
Když ke mně kamarádky přišly o prázdninách, a já měla vyskládané všech 45 knížek na sobě, Alice užasla. "Do teď jsem nevěděla, že tolik fantasy knížek pro teenagery existuje, dokuď jsem je neviděla u tebe."
Jo, čtu fantasy, young adult a podobné romantické žánry - nadpřirozené schopnosti, hrdinky se skyrtými přednostmy, ale hlavně KLUCI. Krásní, tajemní a neobyčejní kluci s úžasným vzhledem a dokonalými vlastnostmi...
Jenže... člověk který přečetl tolik podobných knížek co já už se dívá poněkud skepticky na dalšího nového "dokonalého kluka."
Proč? Protože jsou všichni stejní.

Dívčí blogy? Vážně?

22. února 2012 v 14:07 | Flash
Tumblr_lzpo5ohhr51qfep67o1_500_large_large
Když nemám co dělat, projíždím stránky blog.cz, autorského klubu a krásna.cz. A to je to, proč teď píšu tenhle článek.
Co si představíte pod pojmem fashion blogerka? Nebo prostě dívčí stránky, blogy jako deníčky?
Projížděla jsem blogy, a jeden mě naprosto odrovnal. Ta slečna je totiž naprosto vypatlaná. Já nechápu, jak můžou nechat na servery pro tisíce holek od osmi do dvaceti psát takovéhle lidi, prostě nechápu.
Jejich snem je anorexie. Chtějí vážit čtyřicet kilo, myslí si, že peroxidová blond je to nejlepší, co pro jejich vlasy může existovat. A škola? Ztráta času. Měli by nás tam přece učit, jak si žehlit vlasy, to dá rozum. A na co nám vlastně je střední škola, vejška? Na nic, protože nás ve škole "nic nenaučí."
 
 

Reklama